Binance Tr SMS Doğrulama Kodu Gelmiyor

Binance Tr SMS Doğrulama Kodu Gelmiyor

Yazar Yorum Yap 7 views
Binance Tr SMS Doğrulama Kodu Gelmiyor

Binance TR SMS doğrulama kodu gelmiyor, son dönemlerde en çok tercih edilen kripto para borsası Binance’tır. Türkiye’den gelen talebin fazla olması, Binance tr uygulamasının ve adresinin de geliştirilmesini sağlamıştır.

Her gün dünya genelinde yaklaşık olarak 1,2 milyon yeni katılımcıyı kabul eden Binance’de, yoğun trafikten dolayı SMS kodu gelmemesi sorunu yaşanabiliyor. Binance tr SMS doğrulama kodu gelmiyor diyen kullanıcılar için bu sorunun çözümlerini araştırdık. İşte detaylar…

Binance TR SMS Doğrulama Kodu Gelmiyor Sorunu ve Çözümleri

Binance borsasına üye olurken mobil üyelik oluştuğunuzda ve Google doğrulama ile iki aşamalı güvenlik seçimi yaptığınızda, herhangi bir sorun yaşamadan bağlanabilirsiniz.

Binance sayfanıza giriş yaptıktan sonra Google doğrulamayı aktif hale getirirseniz, artık sisteme girişlerinizi e-postaya gelen doğrulama kodu yerine cep telefonunuza kurduğunuz Google doğrulama kodu ile yapabilirsiniz. Bu durumda e-postaya gelmeyen doğrulama kodu sorununu çözmüş olursunuz.

Binance tr sms doğrulama kodu gelmiyor diyenler, genellikle e-postaya kodunun gelmemesi sorununu yaşıyorlar. Ancak bazen mobil onay kodu da gelmeyebiliyor. Öncelikle Binance tr sayfasına giriş yaparken karşınıza çıkan ekrandaki “kodu gönder” kısmına tıklamanız gerekir.

Pek çok sitede giriş için bu kod otomatik olarak gönderildiği için bazen “kodu gönder” kısmına tıklamadan da giriş yapmayı bekleyenler olabilir. Bu kısma tıkladıktan sonra 60 saniyelik süresi olan bir geri sayım başlatılır. Bu geri sayım kodu girme süreniz değil, yeni bir kod istemek için beklemeniz gereken süredir.

Mobil kodu ve e-posta kodunu girdikten sonra sisteme bağlanabilirsiniz. Ancak bu kodlardan herhangi biri gelmediyse, sisteme giriş yapamazsınız. Sisteme giriş yapmak istediğinizde en üstte mobil onay kodu altta ise e-posta onay kodu isteyeceğiniz bölüm yer alır. Eğer kodun gelmesinde sorun yaşıyorsanız bağlanmak için ilk olarak e-posta adresine kodun gönderilmesini, ardından mobil onay kodunun gönderilmesini sağlayın.

E-posta kodunuz geldiğinde bu kodu girerek “gönder” kısmına tıkladıktan sonra mobil onay kodunu istemeniz ve yine kodu girdikten sora “gönder” kısmına tıklamanız gerekir.

Binance Destek Sayfasından Yardım Alabilirsiniz

Binance tr sms doğrulama kodu gelmiyor sorununuz yukarıda anlattığımız yöntemlerle çözülmediyse, Binance destek sayfasından yardım alabilirsiniz. Binance çok sayıda bölgede hizmet vermektedir ancak bazı bölgeler desteklenmez.

Desteklenmeyen bölgelerden giriş yapmak için sms doğrulama kodunun gelmemesi sorunu yaşanabilir. Türkiye desteklenen ülkeler arasındadır. Buna rağmen Binance tr sms doğrulama kodu alamıyorsanız, iki faktörlü doğrulama adımından önce Google doğrulamasını kullanmanız gerekir.

Bunu denemiş olmanıza rağmen sorununuz devam ediyorsa aşağıdaki adımları takip etmeniz gerekir;

  • Cep telefonunuzun ağ sinyalini kontrol etmeniz gerekir. Ağ sinyaliniz yeteri kadar iyi değilse kodu alamazsınız.
  • Cep telefonunuzda Binance tr sms kodunu engelleyecek antivirüs programı ya da güvenlik duvarı olması durumunda kodu yine alamazsınız. Ayrıca çağrı engelleyici uygulamaların olması durumunda da kodu almanız mümkün değildir. Bu uygulamaları devre dışı bıraktıktan sonra sms kodunu alabilirsiniz.
  • Birkaç kez denemiş olmanıza rağmen Binance giriş sms kodunu alamadıysanız, cep telefonunuzu yeniden başlatın ve tekrar deneyin.
  • Birkaç kez denemenize rağmen kodu alamadıysanız, sesli doğrulama seçeneği ile giriş yapmayı deneyebilirsiniz. Sesli doğrulama seçeneğiyle, kodun gelmemesi durumlarında giriş sağlanmaktadır.
  • Cep telefonunuza SMS doğrulama kodu gelemiyorsa, SMS kimlik doğrulamasını sıfırlamayı deneyebilirsiniz. Bunun için yapmanız gereken “güvenlik doğrulaması kullanılamıyor mu?” seçeneğine tıklamanız, sonraki adımda kullanılmayan güvenlik öğesini seçmeniz ve sıfırlamayı onaylamanızdır. Bu talebinizi diğer 2FA cihazlarından da doğrulamanız ve göndermeniz gerekir. Bu aşamadan sonra yeni telefon numaranızı girerek “kodu al” seçeneğine tıklayın. Bu seçeneği yalnızca yeni bir telefon numarası tanımlayacağınız zaman kullanabileceğinizi unutmayın. Daha önce kayıtlı olan telefon numaranızı, sıfırlama seçeneğiyle tekrar kaydetmeniz mümkün değildir.

Not: Bu makalede yer alan bilgiler kesinlikle yatırım tavsiyesi değildir.

Bizi Takip Edin

Yorum yaz

© 2010-2021 coindedik.com - Coindedik. Tüm Hakları Saklıdır.

ÜYE GİRİŞİ

KAYIT OL

Merhaba Özcan Özkan