Biden Bu Hafta Kripto Planlaması Çıkaracak

Biden Bu Hafta Kripto Planlaması Çıkaracak

Yazar Yorum Yap 2 views
Biden Bu Hafta Kripto Planlaması Çıkaracak

ABD Başkanı Biden bu hafta kripto planlaması çıkarması bekleniyor. Planın hazırlanması için hükümetin üst düzey yöneticileri bir dizi toplantı yaptı. Kripto para piyasasına hakim isimlerin de bu toplantılara iştirak ettiği ve danışmanlık hizmeti verdikleri bildiriliyor.

ABD Hükümetinin Kripto Raporu

Son haline getirilecek taslak rapor, Başkan Joe Biden’a sunulacak. Bu gelişmenin önümüzdeki haftalarda gerçekleşmesi planlanıyor. ABD hükümetinin resmi bir strateji belirlemesi şüphesiz ki kripto para piyasası için çok önemli bir haber.

Hazırlanan raporda kripto paraların yarattığı ekonomik etki ile ulusal güvenlik konularına da değinilecek. Aynı zamanda Federal hükümetlerden ve resmi kurumlardan, 2022 yılının ikinci yarısına kadar geri bildirim raporları hazırlamaları istenecek.

Hükümetin strateji raporunda, Finansal İstikrar Gözetim Kurumu gibi kuruluşların değerlendirmeleri bulunacak. Dijital varlıkların ekonomi üzerindeki olası etkileri büyük çapta değerlendirilecek ve ABD hükümeti nihai stratejisini bu yıl içerisinde belirlemiş olacak. Biden yönetimi raporunda, Fed’in dijital para çıkarması (CBDC) konusuna da değinileceği öngörülüyor. Geçtiğimiz Ocak ayı içerisinde Fed (20.01.2022), CBDC hakkında uzun zamandır beklenen bir rapor yayımlamıştı. Bu rapor 20 Mayıs 2022’ye kadar halka açık olacak ve katılımcılardan gelen yorumlar Fed tarafından dikkate alınması bekleniyor.

Bizi Takip Edin

Yorum yaz

© 2010-2021 coindedik.com - Coindedik. Tüm Hakları Saklıdır.

ÜYE GİRİŞİ

KAYIT OL

Merhaba Sezer Yıldız