Bake Coin Yorumlar Geleceği Haberleri Nedir?

Bake Coin Yorumlar Geleceği Haberleri Nedir?

Yazar Yorum Yap 2 views
Bake Coin Yorumlar Geleceği Haberleri Nedir?

2021 yılında Defi projelerinin değer kazanması, BakerySwap borsasının kurulmasını sağlamıştır. Bake Coin ise otomatik piyasa oluşturma protokolü BEP-20 tabanlı olan bu borsanın kripto para birimidir. 2020 yılının Eylül ayında piyasaya sürülen Bake Coin, hızla gösterdiği olumlu performansı ve yükselişiyle, yatımcıların dikkatini çekmeyi başarmıştır. Şu anda en çok merak edilen konu ise Bake Coin geleceğinin nasıl olacağıdır. Bake Coin nedir? Yatırımcı ve analistlerin Bake Coin geleceği hakkındaki görüşleri nelerdir? Detaylar haberimizde…

Bake Coin Nedir?

Binance Smart Chain üzerinde kullanılan bir oyun jetonu olan Bake Coin, Binance altyapısıyla tanıtılan ve BakerySwap pazarı oluşturmak amacıyla piyasaya sürülen bir tokendir. Bake Coin nedir açıklamadan önce, amacını ve nasıl kullanıldığını daha iyi anlamanız açısından BakerySwap piyasasını açıklayalım.

BakerySwap, Uniswap borsasına rakip olarak çıkarılmış ve Uniswap borsasının eksiklerini gidermek amacıyla kurulmuş bir borsadır. BakerySwap, merkeziyetsiz olan ve Binance Smart Chain üzerinde oluşturulmuş bir otomatik Pazar yapıcı olarak tanımlanır. Uniswap protokolüne göre daha hızlı, daha ucuz ve yenilikçi olmak amacıyla kurulmuştur. Bakeryswap borsasında kullanıcılar, NFT’leri de dahil ederek değiş tokuş ve likidite gibi pek çok hizmeti alabilmektedir. Bu proje düşük maliyet ve hızlı işlem imkanları sunmaktadır. Bunların yanında NFT ve DeFi projelerini oyunlaştırmıştır.

Bake Coin ise yiyecek temalı olarak üretilen BakerySwap borsasının temel para birimidir. Merkeziyetsiz olan bu para biriminin madenciliği yoktur. Bake Coin, Binance tarafından piyasaya sürülen BakerySwap borsasının yatırımcılarına, bu yatırımcıların likidite sağlaması karşılığında ödül olarak verilir. Bake Coin’in Ethereum tabanlı olmaması, ağ üzerinde pek çok alanda kullanılmasını sağlar.

Bake Coin kazanmak stake işlemiyle ya da likidite havuzlarıyla yapılır. Ayrıca kullanıcılarına NFT alım satım avantajı sağladığı için oldukça popülerdir.

BakeCoin Nasıl Elde Edilir? Hangi Amaçla Kuruldu?

Bake Coin yatırımı yapmadan önce hangi amaçla kurulduğunu ve Bake Coin’in nasıl elde edeceğinizi detaylı olarak öğrenmenizde fayda var. Bu açıdan Bake Coin projesini daha detaylı olarak ele alalım;

Direkt olarak BakeySwap borsasına bağlı olan Bake Coin, Ethereum tabanlı olmaması nedeniyle çok sayıda DeFİ projesinden ayrılmaktadır. Emir defterlrine bağlı olmadan çalışan bu kripto para, borsadaki yatırımcıların kilitledikleri fonlar üzerinden likidite sağlamasına yardımcı olmaktadır. Bu sayede kilitlenen varlıklar üzerinden Bake Coin kazanımı gerçekleşir. Kazanılacak olan Bake Coin miktarı kilitlenen varlıklara ve kullanıcı performansına göre değişir.

Waffle, Rolls, Bread, Doughnut gibi farklı yatırım şekilleri sunan Bake Coin, kullanıcıların Bakery adlı menü üzerinden cüzdanda bulundurdukları Bake Coin varlıklarını stake ederek, yani kilitleyerek kazanç elde etmesini sağlar. Bu nedenle kullanıcıların kazanç elde etmesi için bir cüzdana sahip olması gerekir. Bu cüzdanın Binance Smart Chain alt yapısını destekleyen cüzdanlar olmasında fayda vardır. Bake Coin avantajlarını açıklayalım;

  • Kullanıcılar stake etmek istedikleri varlıkları belirleyerek işlemlerini tamamladıktan sonra kazandıkları Bake Coin, cüzdanlarına otomatik olarak aktarılır. Kazanılan Bake Coin’ler ise istenilen şekilde kullanılabilme avantajına sahiptir.
  • Bake Coin, likidite havuzlarına katkı sağlayarak da kazanılabilir. Bunun için yatırımcıların havuza iki farklı coin yatırarak girmesi gerekir. Kullanıcılar daha sonra farm etme seçeneğini uygulayarak ya da havuzdaki varlıklarını kilitleyerek Bake Coin elde edebilirler.
  • Bake Coin’in geçerli olduğu BakerySwap platformu ise kullanıcılarına NFT market olma özelliği sunar. Bu sayede tüm kullanıcılar NFT market üzerinden alım satım yapabilirler. Ayrıca oyun içi varlıklarını paraya dönüştürme imkânı da elde ederler.
  • Bake Coin projesinin bir başka avantajı da BakerySwap Launchpad ile ağda bulunan diğer uygulamalara erişim sağlamasıdır. BakrySwap Launchpad NFT tokenlerine yer verilir ve kullanıcıların ağ üzerindeki tüm uygulamalara kolayca erişmesine imkan tanır.

Bake Coin Yorumları Nasıldır?

Çekiliş ve kazanç sistemi üzerinden kazanılan Bake Coin, henüz yeni olmasına rağmen çok sayıda kullanıcının dikkatini çekmeyi başarmıştır. Kurmuş olduğu sistemle birlikte Ethereum ağının yüksek ücretlerinden mağdur olan yatırımcıları platformuna dahil etmeyi amaçlayan bu kripto para takas, hızlı işlem ve düşük maiyet avantajları sunar. Ayrıca NFT pazarına olan ilgini her geçen gün artması, bu kripto para biriminin değerinin artmasını da sağlayabilir. Bake Coin hakkında çok sayıda ünlü analiz ve yatırımcının yapmış olduğu yorumlar, genellikle olumlu yöndedir. Sizlere Bake Coin yorumları ile ilgili birkaç örnek sunalım;

DataDash kurucusu olan Nicholas Merten, Bake Coin’i uzaya uçacak olan coin’lerden görmektedir. Bu kripto paranın 2022 yılında oldukça değerleneceğini düşünen Merten, sabit fiyat tahmini yapmamakla birlikte son 4 yıl içinde Bake’nin 100 kat artabileceğini düşündüğünü açıkladı.

Morgan Stanley ise Bake Coin’in 2021 yılında mutlaka izlenmesi gereken para birimlerinden olduğunu öne sürmüştür. Yılın son çeyreğinde fiyatının 2 doların üzerinde olacağını düşünen Stanley, 2022 yılının başlarında bu paranın 100 kat değer kazanacağını ve ana kripto paralar ile yarışacağını düşünüyor.

Kripto para dünyasının önemli isimlerinden olan Arthur Breitman ise 2021 yılının sonunda Bake Coin fiyatının 2 dolara yaklaşacağını, 2022 yılının başlarında ise diğer altcoinler gibi rekor fiyata ulaşacağını ön görüyor. Breitman, yatırımcıların yıl sonuna kadar çok sayıda ETH ve BTC aldıkları için yeni heyecanlar aradığını ve bu kapsamda Bake Coin’e yöneleceklerini tahmin ediyor. Bu durumda alımı yapılan Bake Coin fiyatlarının, 2022 yılı başlarından itibaren 10 dolar olacağını düşünüyor.

Bake Coin Geleceği Nasıl Olacak?

Pek çok analist Bake Coin geleceği hakkında olumlu görüş bildiriyor. Özellikle BakerySwap platformunun kullanıcı sayısının her geçen gün artması, topladığı fonların sürekli büyümesi, işlem hacmi, yapılması öngörülen yenilikler, planlanan güncellemeler gibi faktörler, Bake Coin fiyatlarının yükseleceği beklentilerini artırıyor. Anca köklü bir geçmiş olmadığı için hakkında net bir yorum yapılamadığı da açıklanıyor.

Her ay düzenli analiz yapan ve kripto para fiyat hesaplamaları hakkında açıklama yapan platformlar, Bake Coin’in 3 yıl içinde 8 dolara, 5 yıl içinde de 15 dolar düzeyine geleceğini savunuyor. Her ne kadar analistlerin ve yatırımcıların ortak görüşü Bake Coin’in fiyatının yükseleceği yönünde olsa da yatırımcılara bu konuda temkinli olmaları ve panik yapmamaları tavsiye ediliyor.

Not: Bu makalede yer alan bilgiler yatırım tavsiyesi değildir.

Bizi Takip Edin

Yorum yaz

© 2010-2021 coindedik.com - Coindedik. Tüm Hakları Saklıdır.

ÜYE GİRİŞİ

KAYIT OL

Merhaba Sezer Yıldız