Bake Coin Nedir Bake Coin Alınır Mı

Bake Coin Nedir Bake Coin Alınır Mı

Yazar Yorum Yap 16 views
Bake Coin Nedir Bake Coin Alınır Mı

Bake Swap, Binance Smart Chain ağı üzerinde bulunan bir merkeziyetsiz automatic market making(otomatik market yapıcı) protokoldür. Bake bu protokolün orjinal yönetişim tokenidir. Platformun üyeleri tarafından yönetilen protokol içerisinde Bake sahibi kullanıcılar platformun geleceği hakkında alınacak kararlar için oy kullanma hakkına sahip olurlar. Ayrıca Bake holderları karşılık olarak platform tarafından elde edilen işlem gelirleriyle ödül olarak yine Bake kazanırlar. Bake coin alınır mı sorusuna bu sene birçok analist olumlu yanıtlar vermiştir ancak tabi ki hiçbirisi yatırım tavsiyesi değildir.

Platforma likidite sağlayan kullanıcılar da ödül olarak btc, eth, dot, link, busd, bnb olarak çeşitli likidite şekillerinde ödüllerini kazanabilirler. Platform merkeziyetsiz otonom organizasyonların geleceğine inanan anonim bir grup geliştirici tarafından oluşturulmuş. BakerySwap birçok altcoine likidite havuzları sağlıyor. Otomatik market yapıcı olarak kullanıcılarına sağladığı likidite imkanı ve likidite sağlamaya katkıda bulunan kullanıcılarını çeşitli şekillerde ödüllendirmesiyle, Bake birçok altcoin için alıcı ve satıcı kullanıcıları bir araya getirerek işlemlerinin aksilik yaşanmadan gerçekleştirilmesini sağlıyor.

BakerySwap platform üzerinde gerçekleştirilen her işlemden %0.30 işlem ücreti alıyor ve aldığı bu %0.30’u %0.25 likidite sağlayıcılarına ve %0.05’i de Bake holderlarına ödül olarak vererek kullanıyor. Bake’in maksimum arzının %89’u dolaşımda bulunuyor ve 900 milyon dolar piyasa değerine sahiptir.

Swap Borsası Özelliği

BakeSwap, Binance Smart Chain ağındaki ilk NFT ve otomatik market yapıcı sistemine birlikte sahip platform. Platform sadece bir merkeziyetsiz borsa görevi görmüyor. Kullanıcılarına Bake ve diğer tokenler ve coinleri hatta NFT ürünleri stakeleme imkanı sağlayarak çeşitli faiz oranlarıyla getiri elde etmelerine de olanak sunuyor.

Birçok yeni tokeni de çeşitli varyasyonlarla stake etme seçeneğine sahip olan platformda çeşitli tokenlerle stake ödülü elde etmek de mümkün. Örneğin; BakerySwap platformu üzerinde birçok NFT sanatçısının NFT ürünlerini de yayınladığı ve satışını yaptığı Sact ile Bake lp token haline getirilip stake edildiğinde %220 faiz oranı gibi yüksek bir getiri imkanı bulunuyor.

NFT Satışları

Platform NFT marketiyle sadece merkeziyetsiz bir borsa olmaktan tamamen ayrılıyor. Birçok alanda sanatçıların, oyun geliştiricilerin, tokenlerin ve farklı binlerce çalışmanın NFT ürünleri BakerySwap ‘ın NFT marketinde satışa sunuluyor ve alıcılarıyla buluşuyor. Bakery Gallery platformun özel sanatçıların tablolarını, yeteneklerini sergilediği yaratıcı ürünlerinin hem bir galeri halinde gösteriminin sunulduğu, platformla ilgili yeni gelişen projelerin yayınladığı ve bu özel ürünlerin NFT olarak satışa sunulduğu yeni bir site. Sadece sanatçıların sanatsal çalışmaları da değil, oyunlar için çeşitli gereksinimler, itemlerin de satışının yapıldığı bir platform. 

Launchpad ve Ön Satışları

Bake protokolünün launchpad kısmında yeni çıkan projeler ve NFT ürünlerin de ön satışları yapılıyor ve sürekli yeni projelerin launchpad’e dahil edilmesiyle platform canlı tutuluyor. Platformun oyunlar için özel ayrılan kısmında Binance Smart Chain sanatçılarının özel çalışmalarıyla üretilen oyun kutuları, kripto köpek ürünleri de çeşitli kripto paralarla satılıyor ve platform üzerindeki çeşitlilik artarak platformun kripto para dünyasındaki her kesime hitap etmesini sağlıyor. Platform üzerinde Eth 2.0 ile bağlantılı Eth 2.0 staking sistemi de bulunuyor. Kullanıcılar Eth 2.0 standartlarında Ethereumu farklı tokenlerle lp olarak stakeleyebiliyorlar.

Son olarak son zamanlarda pancakeswap merkeziyetsiz borsasında sorunlar yaşanırken, binance smart chain ağında pancake gibi merkeziyetsiz bir borsaya hem merkeziyetsiz borsa sistemiyle benzersiz ve yenilikçi NFT marketiyle en iyi alternatiflerden birinin BakerySwap olduğunu söyleyebiliriz. Binance borsası da kendi NFT marketini oluştururken binance smart chain ağı üzerinde öne çıkabilecek NFT marketiyle BakerySwap adından daha fazla söz ettirecek gibi duruyor.

 

 

 

Bizi Takip Edin

Yorum yaz

© 2010-2021 coindedik.com - Coindedik. Tüm Hakları Saklıdır.

ÜYE GİRİŞİ

KAYIT OL

Merhaba Sezer Yıldız