AUDIO Coin Geleceği, AUDIO Coin Yorum

AUDIO Coin Geleceği, AUDIO Coin Yorum

Yazar Yorum Yap 16 views
AUDIO Coin Geleceği, AUDIO Coin Yorum

2019 yılında küresel müzik yayın endüstrisi 26 milyar doları aştı ve bu rakamın 2027 yılında 47 milyar dolar olması bekleniyor. Bu da 2027’ye kadar her yıl yüzde 10 büyüme anlamına gelir. Böyle bir market sektörde yaşanacak haksızlıklar için yeterince büyük ve iştah kabartıcı. İşte Audio coin geleceği, Audio coin yorum amacı da tam olarak bu.

Audio coin yorum, Etherium blockchain ağını kullanarak bir müzik yayınlama platformu inşa etti. Bu platformun halihazırdaki rakipleri ise Spotify, Amazon ve Youtube Music. Böylesine rekabetçi bir piyasada Audius kendine nasıl yer edinecek soruları yükseliyor, haklı olarak. Tam olarak şu şekilde: Sanatçılara daha iyi teklifler sunarak. Audius, Blockchain felsefesinin temel anlayışını takip ederek müzik sanatçılarını güçlendirmeyi ve müzik yayın ve paylaşım endüstrisini merkezsizleştirmeyi amaçlar.

Audio coin geleceği, audio coin yorum 2018 Ocak ayında Roneil Rumburg ve Forrest Browning tarafından kuruldu. İkisi de sırayla CEO ve CPO olarak görev alıyorlar. Roneil, Audius’un CEO’su, aynı zamanda bir başka Blockchain şirketi olan Backslah ile de çalışıyordu. Backslash bir Bitcoin P2P ödeme şirketi. Forest Browning ise 30 yaş altı Forbes 30 listesindeydi. Audius’dan önce Stacksware adlı şirketin kurucu ortaklarındandı.

Audius’un çözmek istediği problem nedir?

Audio coin yorum kurucuları müzik endüstrisindeki mevcut sistemin sanatçılar için hiçbir şeyi doğru düzgün yapamadığına inanıyorlar. Milyarlarca dolarlık bir endüstriden bahsediyoruz. Ancak sanatçılar bu gelirdeki payları yalnızca %12. NFL ve NBA oyuncularının yıllık gelirden payları en az %47 ve bu oran %51’e kadar çıkabiliyor. NFL ve NBA gibi spor endüstrileriyle müzik endüstrisini kıyasladığında arada açık ara bir fark olduğunu görebilirsiniz. Bir diğer sorun ise sanatçıların müzik dağıtımı konusunda hiçbir kontrollerinin olmaması ve müziklerini nasıl akışa dahil edeceklerini bilmemeleri.

Audio coin geleceği, büyük müzik stüdyoları günümüzde bile endüstiriyi şekillendiriyor ve yönetiyorlar. Ancak geçmişteki günlerin aksine, milyonlarca dolar eden bir şarkı çıkarmak için bir stüdyoya ihtiyacınız yok. Bugün hemen herkes kendi müziğini çok ucuz maliyetlerle kendi evlerinin salonlarında üretebilir. Merkezi müzik yayını hizmetleri, müzik endüstrisini birçok eski zorluktan kurtarmak amacıyla piyasaya girdiler. Ama onlar da rekabetçi müzik endüstrisinde işlerini sürdürmek için büyük müzik şirketlerinin etkisi altına girdiler.

Sanatçıların endüstri içinde yaşadığı bu zorlukların üstesinden gelebilmek ve müzik dünyasının gerçek potansiyelini ortaya çıkarabilmek için Audius yorum, blockhain tabanlı müzik yayın platformunu inşa etti. Audio coin geleceği sanatçıyla dinleyici arasındaki komisyoncuyu saf dışı bırakacak. Bu sayede dinleyiciler ödemelerini direkt olarak aracı olmaksızın sanatçılara yapacak. Sanatçıların yapmaları gereken tek şey müziklerini Audius’ta paylaşmak ve fanlarının ödemelerini izlemek.

Peki Audius Nasıl Çalışır?

Teknik olarak konuşursak Audius sadece bir müzik paylaşım platformu değil. O esasen bir müzik paylaşma ekosistemi. Audio coin geleceği, audio coin yorum projesi gücü tekrar sanatçılara yani müziğin gerçek üreticilerine verecek. Audiusla birlikte sanatçılar kendi müzikleri üzerindeki dağıtım, finansman ve yayın haklarını tamamen kendileri kontrol edebilecekler.

Audius ağında üç oyuncu var: Müzik yaratıcıları, ağ operatörleri ve fanlar. Sanatçıların gelir dağılımı onların Audius ağı için ürettiklerine değere göre şekillenecek. Audius Platformu beş temel segmentten oluşur. Bunlar Audius Token (AUDIO) — Stabilcoins- Sanatçı Tokenları- İçerik ağları — Cüzdanlar- Keşif Ağları ve Yönetim.

Audius Token — Stablecoins — Sanatçı Tokenları Audius ekosisteminin ekonomik yapısında çok hayati bir rol oynuyor. İçerik ağları, kullanıcı tarafından çalıştırılır ve içeriğin barındırılmasını ve buna erişim iznini yönetir. Content Ledger(CÜZDAN) ise birden fazla bileşenden oluşuyor. Ethereum blok zinciri, POA ağı ve L1 veya L2 blok zinciri ağını içerir. Tüm Audio coin yorum Protokolünün merkezinde yer alır ve sisteme güç veren bir beyin görevi görür.

Bir Sanatçı Audius Ağını Nasıl Kullanır?

Audio yorum ağını kullanmak isteyen bir sanatçı kullanıcı koşullarını kabul etmek zorundadır. Yani ürünlerini tamamen kullanıma açık hale getirmelidir. Sonraki süreç, müzik parçasının parçalarını oluşturan ve bunları şifrelemek için özel anahtarlar kullanan Sanatçı clientı (bir nevi müvekkil) tarafından gerçekleştirilir. Şifrelemeden sonra müzik parçası Audius ağının içerik düğümüne yüklenir. Ardından, ağdaki yeni içeriği sıralayan keşif düğümleri gelir. Ardından, müzik parçasını Audio geleceği, ağında yaygın olarak kullanılabilir hale getirir.

Fanlar Müzik Parçalarını Nasıl Dinleyebilir?

Müzik içerikleri geniş bir ağda kullanılabilir olacak. İçeriğin kullanılabilirliği ağın izin sistemleri tarafından yönetilecek. Bir hayran müzik parçasını dinlemek istediğinde, client’tan sanatçının seçilen içerik düğümüne bir istek gönderilir. Sanatçı tarafından istenirse, müşteri ayrıca içerik düğümüne ödeme kanıtı veya başka bir kanıt gönderir. İsteğe hizmet vermek için içerik düğümü bir proxy yeniden şifrelemesi oluşturacaktır. Hem hayran cüzdanının açık anahtarı hem de müzik parçalarını şifrelemek için kullanılan anahtarlar, proxy yeniden şifrelemesini oluşturmak için kullanılır.
AUDIO, Sanatçı Tokenları, ve Stablecoins Üçlüsü

AUDIO coin yorum tokenları Audius ağında üç farklı role sahipler. Bunlar güvenlik, erişim ve yönetim. AUDIO coin stake edilebilir ve böylece isteyen herkes bu tokenları elinde tutabilir-hodlayabilir.
AUDIO token bulunduranlar ağın yönetiminde söz hakkına sahip olacaklar. Elinizde bulundurduğun her bir adet token bir oy anlamına gelecek. Ve node operatörleri de bu tokenlara ihtiyaç duyacak. Eğer bir node operatörü bir keşif veya içerik düğümünü yönetmek isterse AUDIO tokenlarından stake etmek zorunda kalacak. Bu yüzden AUDIO tokenları Audius ağında ve onun yönetiminde çok önemli bir rol edinecek.
Sanatçı tokenları (örn. Eminem, Justin Bieber Token) ise sanatçıları fanlarıyla bir araya getiren tokenlar olarak işlev görecekler. Sanatçılar kendi tokenlarını fanlarına dağıtmakta özgür olacaklar. Böylece bazı parçaları için özel tokenlar talep edebilecekler.

Eğer bir sanatçıysanız ve tokenlarınızı fanlarınıza dağıtmak istiyorsanız AUDIO coin geleceği tokenlarınızı kendi tokenlarınız dağıtımdayken kilitlemelisiniz. AUDIO tokenlerinde bu tarz tahviller, hayranların Audius platformunda destekledikleri sanatçıların bazı hızlı kazançlar için değil, gerçek olarak içinde olmasını sağladığı için bir zorunluluktur. Bu kural aynı zamanda sanatçı tokenlarının yönetimi ve dağıtımına sanatçıların aktif katılımı ile sonuçlanır. Stablecoinler dolar endeksli coinler olacak ve bunlar bazı gerçek dünya ödemeleri için kullanılacak.

Audius Tokenomics

Şu anda dolaşımda 504,078,968 AUDIO jetonu varken, toplam arz 1,061,025,641 AUDIO’dur. Yazım sırasında, AUDIO, piyasa değerine göre en büyük 91. kripto para birimidir. Dolaşımda 5000’den fazla kripto para olduğu düşünüldüğünde, AUDIO coin geleceği, güvenilir tokenler arasında yer alıyor.

Audius Nasıl Satın Alınır

Audius (AUDIO) aşağıdaki borsalarda mevcuttur:

Binance — Avustralya, Kanada, Singapur, Birleşik Krallık ve dünyanın çoğu için en iyisi. ABD sakinlerinin burada AUDIO satın almaları yasaktır.

Bizi Takip Edin

Yorum yaz

© 2010-2021 coindedik.com - Coindedik. Tüm Hakları Saklıdır.

ÜYE GİRİŞİ

KAYIT OL

Merhaba Sezer Yıldız