Altcoinler Ne Zaman Yükselir

Altcoinler Ne Zaman Yükselir

Yazar Yorum Yap 6 views
Altcoinler Ne Zaman Yükselir

Altcoinler ne zaman yükselir diyorsanız ilgili yazımızı detaylıca okuduğunuzda artık kendi başınıza fikir üretebileceksiniz. Sornasında altcoin ile para kazanma sizin için çok kolay olacaktır. Altcoin’ler, coinlere bağlı olarak yani bir ana kripto paraya bağlı olarak üretilir.

Şu anda Bitcoin, en temel kripto para birimdir. Bu nedenle altcoin’lerin büyük bir kısmı da Bitcoin altyapısına bağlı olarak piyasaya sürülmektedir. Bu durumda Bitcoin grafikleri, çok sayıda altcon’in fiyatını da etkiler.

Genel olarak kripto para borsalarına bakıldığında, bütün değerlendirmelerin Bitcoin üzerinden yapıldığını görüyoruz. Yatırımcıların en güvenilir para birimi olarak Bitcoin’i görmesi, bu para biriminde yaşanan değişimlerin altcoin’eri de etkilemesine neden oluyor. Son dönemlerde yaşanan dalgalı grafikler, altcoin’lerde istenen yükselişi getirmedi. Peki altcoinler ne zaman yükselir, hangi durumlarda yükseliş gerçekleşir? İşte detaylar…

Altcoinler Ne Zaman Yükselir, Yükseliş için Hangi Durumlar Önemlidir?

Bitcoin fiyatının oldukça yüksek olması, çok sayıda yatırımcıyı ya da yeni başlayan yatırımcıların büyük bir kısmını altcoin’lere yönlendiriyor. Altcoin yatırımcılarının Bitcoin ve Ethereum gibi ana para birimlerine göre daha fazla kazanç elde etmesi mümkün. Çünkü doğru analiz yapılırsa, bazı altcoin’ler kısa sürede içinde büyük kazanç sağlayabiliyor.

2021 yılının Haziran ve Temmuz aylarında büyük düşüş yaşayan Bitcoin nedeniyle altcoin’lerin fiyatı bir hayli düşmüştü. Bu düşüşe birlikte çok sayıda yatırımcı para kaybı yaşarken, çok sayıda yeni yatırımcı da düşük fiyattan altcoin almayı tercih etti.

Bitcoin fiyatlarının yükselmesi ise yatırımcıların altcoinlerin fiyatlarının yükselmesi beklenirlerini arttırdı. Ancak Eylül, Ekim ve Kasım aylarında altcoin’lerde beklenen yükselme gerçekleşemedi. Bu durum altcoinler ne zaman yükselir sorusunun daha fazla araştırılmasına neden oldu. Bu konuda ünlü analistler ve yatırım uzmanları tarafından yapılan açıklamaları sizler için araştırdık.

Altcoinler Neden Yükselmiyor?

Şu anda Bitcoin, özellikle ABD tarafından gelen haberlerle 50 bin dolar seviyesini aştı ve hızla 60 bin dolar seviyesine yaklaşıyor. Son günlerde ortalama 56 bin dolar seviyesine gelen Bitcoin’in 2022 yılının başlarına kadar yükseliş trendinde olması bekleniyor. Ancak bu yükseliş yalnızca BTC yatırımcılarını mutlu etti.

Çünkü BTC’deki yükseliş, bazı istisnalar hariç olmak üzere altcoinlerin büyük bir kısmının değer kaybetmesine neden olmuş durumda. Bunun böyle olmasının nedeni uzmanlara göre kripto paralar için büyük beklentilerin olması durumunda, bütün sermayenin önce güvenilir olan Bitcoin’e akmasıdır. Ayrıca kurumsal yatırımcıların büyük bir kısmının da Bitcoin dışında başka kripto paraya yatırım yapmak istememesi, altcoin’lerin yükselmesini önler.

Anlatılan bu nedenlere göre altcoin’lerin yükselmesi için Bitcoin’deki yükseliş beklentisinin kısa vadede bitmiş olması gerekir. Bu sayede Bitcoin’deki karın kısa vadede altcoinlere kayması mümkün olabilir. Yatırıcımlar riskli ama yüksek kazanç elde etmek isteğiyle altcoinlere yatırım yapmayı tercih ederse, altcoinlerin fiyat artışı mümkün olabilir.

Bitcoin Yükselir Beklentisi Bitti Mi?

Bazı istisnalar hariç olmak üzere altcoinlerin genelindeki yükselmenin gerçekleşmesi için uzmanlar 2022’yi hedef gösteriyor. Çünkü Bitcoin için beklentilerin henüz bitmemesi, yatırımların BTC’ye kaymasına neden oluyor. Uzmanlara göre BTC fiyatı 60 bin dolar seviyelerini hatta 100 bin dolar seviyelerini görebilir. Bu da altcoinlerin henüz istenilen yükselmeye ulaşmayacağı anlamına gelir.

Altcoin’ler Hangi Durumda Yükselir?

Kripto para analistleri altcoin yükseliş zamanlarını Bitcoin’in piyasa hâkimiyeti göstergesine ve altcoin mevsim indeksine bakarak takip ediyor. Bu gösterge ve indekse göre Bitcoin’in piyasaya hakimiyeti %60 %70’lere çıktığında, altcoinlere yatırımların kayması olasılığı artar. Şu anda Bitcoin piyasaya hakimiyet değeri %40’lardadır.

Bu veriler ışığında piyasada en yüksek performansı gösteren 50 ya da 60 adet altcoin, BTC’den daha yüksek bir performansa sahipse, altcoin yükseliş sezonunun başladığı düşünülmektedir.

Trend analizine bakıldığında, altcoinlerin yükselişi için vaktin henüz erken olduğu görülüyor. Altcoin fiyatlarının yükselmeye başlaması için Bitcoin fiyatının yüksek bir seviyeden yatay duruma geçmesinin gerektiği düşünülüyor.

Not: Bu makalede yer alan bilgiler kesinlikle yatırım tavsiyesi değildir.

Bizi Takip Edin

Yorum yaz

© 2010-2021 coindedik.com - Coindedik. Tüm Hakları Saklıdır.

ÜYE GİRİŞİ

KAYIT OL

Merhaba Özcan Özkan