Altcoin Nedir Altcoin Riskleri Neler

Altcoin Nedir Altcoin Riskleri Neler

Yazar Yorum Yap 2 views
Altcoin Nedir Altcoin Riskleri Neler

Altcoin nedir sorusuna, Bitcoin’den sonra çıkartılmış, piyasaya sürülmüş olan kripto para birimlerinin tümü altcoin olarak geçmektedir demek yanlış olmayacaktır. Altcoin nasıl alınır, altcoin yatırım aracı mıdır, en çok kazandıran altcoinler de bu konuda en çok merak edilenler arasındadır.

Altcoin Nedir Riskli mi

Altcoin nedir diye düşünüyorsanız, Bitcoinin türevleri ve Bitcoinin alternatifi olarak düşünebilirsiniz. Bazı altcoinler belli amaca hizmet etmektedirler.

Altcoin yatırımı yapabilmek kolay olduğu kadar da risklidir. Kripto para piyasası içerisinde Bitcoinden sonra çıkartılmış bütün paralar altcoin olarak geçer. Çıkartılma amaçlarından bazıları şunlardır; Blockchain hizmetleri, nesnelerin interneti, gizlilik hizmetleri, ödeme yöntemi gibi çeşitli amaçlara hizmet etmeyi hedeflemektedirler.

Bu amaçlara hizmet eden bazı altcoinlere örnek verecek olursak, XRP ve XLM olarak bilinen altcoinler ödeme aracı olarak çıkartılmıştır. Bitcoinden sonra gelen Ethereum ise, geliştiricilere merkeziyetsiz uygulamalar sunmalarına olanak tanımaktadır. LTC olarak bilinen altcoin ise Bitcoin gibi ödeme yöntemi hizmeti sunmaktadır ve bitcoinden daha hızlı çalışmaktadır.

Altcoin Riskleri Neler

Altcoin yatırımı yapmak isteyen kişilerin dikkat etmesi gereken bir nokta da tüm altcoinlerin göbeği Bitcoine bağlıdır. Yatırım yapmadan önce temel ve teknik analiz konularında hakim olmak daha sağlıklı bir yatırım için faydalı olacaktır. Altcoin riskli mi diye düşünüyorsanız, evet altcoinler riskli yatırım araçlarıdır.

Altcoinlerin riskleri arasında borsalardan delist edilme ihtimali de mevcuttur. Delist edilmek, çıkartılmak anlamına gelir. Yatırım yaptığınız altcoin, listeli olduğu bir borsa tarafından delist edilirse yatırımınızın erime riski oldukça yüksektir.

Bu sebeplerle, altcoin yatırımı yapmadan önce, temel analiz yapılması şarttır. Yukarıda belirtilenler gibi amaçlara hizmet ediyorlar mı, fikirleri günümüzde veya gelecekte hayat bulabilir potansiyele sahip mi diye incelemek gerekiyor.

İşin teknik analiz kısmı ise, grafikler üzerinde geçmiş fiyat hareketlerine bakarak geleceğe yönelik tahminler üretebilmektir. İki taraflı da analizler yaparak daha sağlıklı yatırımlar yapılabilmektedir.

Bizi Takip Edin

Yorum yaz

© 2010-2021 coindedik.com - Coindedik. Tüm Hakları Saklıdır.

ÜYE GİRİŞİ

KAYIT OL

Merhaba Sezer Yıldız