Altcoin Kazandırır Mı?

Altcoin Kazandırır Mı?

Yazar Yorum Yap 20 views
Altcoin Kazandırır Mı?

Altcoin yatırımından kazanmak, son dönemde yerli kripto para yatırımcılarının en büyük hedeflerinden biri haline gelmiştir. Kripto para piyasasında her geçen gün yeni bir altcoin piyasaya sürülürken, yüksek volatilite altında bazı altcoinler rekor üstüne rekor kırabilir. Bu tür durumlarda en kazançlı altcoin yatırımı yapmak isteyenler için piyasada bazı kriterlere dikkat etmekte fayda vardır. Kazandıran altcoinler hakkında merak ettiğiniz tüm detayları ve yatırım tavsiyelerini yazımızda bulabilirsiniz.

Altcoin Projelerine Yatırım Mantıklı Mı?

Altcoin projelerine yatırım mantığı, zaman zaman kripto para topluluğu içinde de tartışmalar yaratır. En büyük kripto para birimi Bitcoin’in piyasayı domine etmeye devam ettiği bu dönemde bazı yatırımcılar, altcoinlere ağırlık vererek daha fazla kazanmanın peşine düşmektedir. Altcoinler, kelime anlamı olarak alternative coin yani Bitcoin yerine yatırım yapılabilecek diğer kripto paralar anlamına gelir.

Altcoinler, kripto para piyasasındaki işlevsel özellikleri ve yatırımcı tercihi bakımından ikiye ayırılırlar. Bazı altcoinler token bazıları ise coin adını taşır. Coinlerin kendilerine ait blockchain ağı bulunurken tokenlar ise başka blockchain ağı üzerinde işlem yapan kripto varlıklardır. Altcoinlerin çalışma prensipleri en büyük kripto para birimi Bitcoin ile aynı olsa da bazı yatırımcıların yüksek oranda kazanç sağladığı piyasa ürünleridir.

En Çok Kazandıran Altcoin Projeleri

Yatırımcısına kazandıran altcoin projeleri, tüm kripto para topluluğunda olduğu gibi yerli yatırımcılar tarafından da merak edilmektedir. Kripto para piyasasında farklı zamanlarda farklı altcoin projelerinin atak yaparak fiyatını zirve noktalara taşıdığı bilinir. Bugüne kadar kripto para piyasasında yatırımcısının yüzünü güldürmeyi başaran ve en çok kazandıran altcoin projeleri arasında şunların adı sık sık geçmektedir:

 • Ethereum – ETH (Lider altcoin projesidir.)
 • Cardano – ADA
 • Binance Coin (BNB)
 • Ripple (XRP)
 • Dogecoin (DOGE)
 • Solana (SOL)
 • Polkadot (DOT)
 • Shiba Inu (SHIB)
 • Chiliz (CHZ)
 • Monero (MNR)
 • Tron (TRON)
 • Litecoin (LTC)

Bunlar gibi pek çok kripto para projesi, yılın farklı zamanlarında ralli yaparak yatırımcısına yüklü miktarda kazanç fırsatı sunmuştur. Yatırımcılar bu noktada hangi kripto para birimlerinin yani altcoinlerin daha çok kazandırabileceği konusunda detaylı araştırma yapmaları gerekir.

Hangi Altcoin Daha Çok Kazandırır?

Daha fazla kazandıran altcoin projeleri hakkında yapılan araştırmalarda faydalanabilecek en önemli kaynaklar, popüler analistlerdir. Kripto para piyasasındaki yaşanan gelişmeleri ve altcoin fiyat hareketlerini yakından analiz eden bu uzmanlar, hangi varlıkların rakiplerinden daha çok kazandırabileceği konusunda önemli bilgiler verdikleri bilinir.

Yerli ve yabancı kripto para analistlerini sosyal medya üzerinden takip ederek, yılın farklı dönemlerinde hangi altcoinin daha fazla kazandırabileceğini öğrenebilirsiniz. Ancak bu tür tahminlerde kesin bir kazanç fırsatı sunulmadığı unutulmamalıdır. Dolayısıyla yatırım yaparken kaybetmeyi göze alabileceğiniz oranda kripto para satın almanızda fayda vardır.

Altcoinlerden Kazanmanın Püf Noktaları Nelerdir?

Altcoin projelerinden kazanmanın püf noktaları, yerli yatırımcılara analistler tarafından sık sık hatırlatılmaktadır. Kripto para uzmanları, altcoinlerden para kazanmak isteyen yatırımcılara şu tavsiyeleri vermektedir:

 • Yatırım yaptığınız altcoin projesinin mutlaka Whitepaper belgesini okuyun ve projenin ne tür işleve sahip olduğunu öğrenin.
 • Altcoin projesinin gelecek vaat edip etmediğini araştırın.
 • Bu altcoin projesinin hangi rakiplere sahip olduğunu ve talebinin artıp artmayacağını öğrenin.
 • Altcoine yatırım yaparken tüm bakiyeyi bir seferde kullanmak yerine kademeli giriş yapın. Bu yatırım riskini azaltacağı için daha mantıklı bir seçenektir.
 • Tek bir altcoin projesine yatırım yapmak yerine yükseliş beklediğiniz farklı altcoin projelerinden yatırım sepetinizi oluşturun.

Kripto para uzmanlarının bu tavsiyelerini kullanarak kazandıran altcoinler sayesinde yüksek miktarda gelir elde edebilirsiniz.

 

Bizi Takip Edin

Yorum yaz

© 2010-2021 coindedik.com - Coindedik. Tüm Hakları Saklıdır.

ÜYE GİRİŞİ

KAYIT OL

Merhaba Özcan Özkan